Roboty koszące


Roboty koszące Ambrogio to 30 lat badań, doświadczeń i tradycji producenta ZCS spa.
Pracują w dzień i w nocy, w każdych warunkach pogodowych.


Zobacz kosiarki Ambrogio w pracy!
ZALETY ROBOTÓW KOSZĄCYCH

* W pełni automatyczny i samodzielny,
* Prosty w obsłudze,
* Ekologiczny,
* Elegancki,
* Precyzyjny w swojej pracy,
* Cichy i bezpieczny.

Dlaczego roboty koszące?

W robotach Ambrogio najbardziej zaawansowane technologie łączą się z włoskim wzornictwem. Robot koszący Ambrogio pracuje 7 dni w tygodniu, gwarantując Ci idealny trawnik każdego dnia.

 Regularne koszenie niewielkich przyrostów, zapewnia trawnikowi jego optymalne odżywianie. Codzienne, naturalne nawożenie, zwiększa odporność na choroby, suszę i szkodniki.
Robot Ambrogio kosi trawę samodzielnie i automatycznie. Nie wymaga Twojej obecności ani pomocy. Pracuje w zaprogramowanych przedziałach czasu, w przemiennych cyklach koszenia i ładowania.

 Ambrogio zawsze wie, co ma robić. Może skosić cały trawnik bez pominięcia nawet najmniejszego obszaru, a jeśli napotka przeszkodę, rozpoznaje i skanuje ją. Gdy robot wjedzie w gęstszą lub wyższą trawę, aktywuje specjalne funkcje aby ją skosić. Urządzenie unika ponownego koszenia obszarów, które zostały już wcześniej skoszone, a kiedy bateria jest słaba, samodzielnie szuka stacji ładującej i przygotowuje się do kolejnego cyklu pracy!
Programowanie codziennego czasu koszenia, automatyczne ładowanie się, czujnik trawy, przewód ograniczający, czujnik spadku, kontrola wysokości koszonej trawy, rozdrabnianie skoszonej trawy, samooczyszczenie się kół, samodzielna obsługa kilku odrębnych obszarów koszenia, możliwość sterowania poprzez smartfon lub tablet, automatyczna blokada noża dla zachowania maksimum bezpieczeństwa, alarm i wiele innych cech stanowią o całkowitej samodzielności robotów koszących Ambrogio.
 
 Służy on do wytyczenia robotowi terenu który ma codziennie kosić, z pominięciem delikatnych roślin, oczek wodnych, piaskownicy, i wielu innych, które każdy z nas ma w swoim ogrodzie.

 Obecność robotów pomaga odstraszać krety. Bezpieczeństwo Czujnik bezpieczeństwa, zatrzymuje nóż w momencie podniesienia robota. Specjalna osłona noża sprawia, że dostęp do niego w poruszającym się robocie jest niemożliwy.
Widoczny i szczególnie oznaczony przycisk STOP, umieszczony na obudowie pozwala na szybkie wyłączenie robota w dowolnym momencie.

Działanie

 Automatyczne ładowanie Ambrogio jest całkowicie samodzielny i pracuje w zaprogramowanych przedziałach czasu, na przemian kosząc i ładując się.
Większość modeli Ambrogio jest wyposażonych w stację ładującą, do której robot samodzielnie wraca, gdy tylko poziom naładowania baterii staje się niewystarczający do koszenia trawnika.
Kosiarka samodzielnie wjeżdża do stacji i pozostaje w niej do momentu całkowitego naładowania baterii, po czym ponownie wyjeżdża, jeśli jej zaprogramowany czas koszenia się jeszcze nie skończył
lub czeka na kolejny moment kiedy to wg. zaprogramowanego schematu powinna kosić.  

 Koła robota zostały zaprojektowane tak, aby rozpoznać wszelkie uskoki, krawężniki i koniec trawnika. Robot nie przewróci się i nie spadnie.
Dzięki zainstalowanym na obrzeżach obudowy czujnikom skoszonej trawy robot rozpoznaje trawę, która została już wcześniej skoszona i planuje swoją dalszą pracę przemieszczając się na obszary jeszcze nie skoszone,
jednocześnie skracając całkowity czas pracy, zmniejszając niepotrzebne zużycie maszyny oraz dbając o kondycję samej murawy.

Koszenie

  Każdy robot koszący Ambrogio jest wyposażony w stalowy nóż tnący, w kształcie gwiazdy, z 4, 8 lub 12 ramionami. Wysokość noża można ustawić adekwatnie do własnych wymagań na wysokości odpowiednio od 20mm do 85mm.
Każdy robot w celu idealnego koszenia posiada system oparty na unikalnym, inteligentnym algorytmie, czujnik skoszonej trawy w celu minimalizacji całkowitego czasu pracy i zużycia robota,
czujnik deszczu pozwalający klientowi podjąć decyzję czy robot powinien, czy też nie, kosić podczas opadów, możliwość obsługi kilku odrębnych trawników przez jednego robota.

 Konsola Bluetooth Technologia Bluetooth pozwala na kierowanie, kontrolę i programowanie robota poprzez duży ekran dotykowy.
Programowanie czasu pracy Pozwala na dowolne ustawienie momentu wyjazdu kosiarki ze stacji ładującej oraz ilości godzin jej pracy.
Odbiornik Bluetooth Pozwala na szybką aktualizację oprogramowania robota z dowolnego urządzenia, bez konieczności podłączania przewodów. Pozwala także na zdalne kierowanie korzystając z aplikacji Ambrogio Remote APP dostępnej dla iOS i Android.   

Czujniki zderzenia.

 Kiedy Ambrogio uderza w drzewo lub krzew, nacisk poruszonej obudowy jest odbierany przez czujniki. Sygnał jest przekazywany do płyty głównej, daje on informację dla robota, aby cofnąć się, wykonać zwrot i kontynuować pracę wokół przeszkody.
Baterie Ambrogio stosuje wydajne akumulatory litowo-jonowe, które pracują 2-3 razy dłużej niż zwykłe Ni-Cd i Ni-Mh baterie, a także są od nich mniejsze i lżejsze.
Dostarczają one energię potrzebną do poruszania się i koszenia.  

Co, jeśli pada deszcz?

Koszenie trawy podczas opadów deszczu może spowodować uszkodzenia trawnika; dlatego Ambrogio wyposażony jest w czujniki, które, w przypadku deszczu, powiadomią robota i powróci on do stacji ładującej i poczeka aż pogoda się poprawi. .

W celu zapoznania się z pełną ofertą zapraszamy bezpośrednio na stronę http://robofarma.com/
Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisywanie w pamięci Twojej przeglądarki. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.